O mně

"Věřím, že nikdo z nás se nenarodil nejistý, smutný nebo úzkostný a není to nikoho dobrovolná volba..."


Než jsem se dostala k psychologii a psychoterapii, studovala jsem divadlo a herectví, což mě jistým způsobem formovalo. Mám ráda styl života spojený s uměním, dobrodružstvím, cestováním a objevováním nových zemí (nějakou dobu jsem žila v Portugalsku a na Maltě), ale je pro mě zásadní mít svou rodinou a přátele na blízku. Ve volných chvílích vyrážím na výlety a do divadla, maluju, tvořím, čtu, cvičím jógu, běhám a poslouchám hudbu.  Jsem mámou roční Marianny, které s radostí věnuji většinu mého času, snažím se však hledat prostor i pro sebe samotnou. Děti jsou důkazem toho, že kreativita, spontánnost a upřímnost je zakořeněna v každém z nás, jen jsme to možná na své životní cestě někde zapomněli nebo to v nás bylo potlačeno.


"Budu vás ráda doprovázet na cestě stát se tím, kým skutečně jste a budu vám oporou v těžkých chvílích." 


 • Ráda pracuji s maminkami, jejichž život se po narození miminka výrazně mění. Je důležité, aby neztratily sebe samu a dostalo se jim podpory a pochopení. 
 • Pracuji mimo jiné s mladými lidmi, na které je v dnešním světě čím dál víc nároků a tlaků, které je náročné mnohdy vyrovnávat, natož zvládat.
 • Obrací se na mě také klienti působící v umělecké sféře, zaměřujeme se na zvládání stresu, trémy, přepracování a další specifika spojené s tímto prostředím.

"Rozumím tomu, že většinu věcí chce zvládnout každý sám a možná ani nevěříte, že by vám někdo druhý mohl pomoci."


Jsem frekventantkou pětiletého výcviku Integrace v psychoterapii, kde za své směřování vděčím mnoha výborným kolegům. Být frekventantkou znamená, že jsem ještě na cestě vzdělávání a konečná zkouška, pro získání plného psychoterapeutického vzdělání, mě teprve čeká. Jsem kandidátní členkou České asociace pro psychoterapii. Pracuji pod supervizí a řídím se etickým kodexem České asociace pro psychoterapii a Českomoravské psychologické společnosti.


Pracovní zkušenosti

 • Psycholog vězeňské služby ČR
 • Zahraniční zkušenost jako psycholog v komunitních centrech - práce s jednotlivci i skupinou, terapie, sociální podpora, kognitivní trénink, arteterapie, ergoterapie
 • Lektorka uměleckých kurzů pro děti se zaměřením na divadlo, výtvarnou výchovu, arteterapii, expresivní techniky, komunikace a sociální dovednosti

Vzdělání

 • Magisterský titul z psychologie na Fakultě sociálních studií v Brně
 • Frekventant komplexního 5letého psychoterapeutického výcviku Integrace v psychoterapii  
 • Akreditovaný kvalifikační kurz Psycholog ve zdravotnictví
 • Vyšší odborné vzdělání na Pražské konzervatoři, obor hudebně - dramatický
 • Započaté vzdělání v oboru Arteterapie

Články

https://www.emimino.cz/encyklopedie/proc-si-myslime-ze-selhavame/?<strong>

Mgr. Veronika Novotná
Tel.: (+420) 773 067 984  
veronikano.psychologie@gmail.com  
Osadní 12a, Praha 7 - Holešovice
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!